دکتر حامد افشاری بمناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی پس از غرس سه اصله نهال در محوطه واحد علوم و فناوری پردیس در جمع خبرنگاران حاضر اظهار داشت: با کاشت ۱۸۰ اصله نهال تلاش کردیم گامی در جهت توسعه فضای سبز و گسترش منابع طبیعی برداریم.


دکتر افشاری «محیط زیست» را از ارکان «مهارت‌های ده گانه موفقیت» برشمرد و گفت: مهارت‌هایی که دانشجویان در آینده زندگی شخصی و کاری خود به آن نیاز دارند تحت عنوان «مهارت‌های ده گانه» در تمامی رفرنس‌ها و گزارش‌های سازمان‌های معتبر بین‌المللی مطرح شده است. 


وی ادامه داد؛ مهارت‌های ده گانه عبارت است از مهارت خودآگاهی، همدلی، ارتباط موثر، روابط بین فردی سازگارانه، مقابله با استرس، کنترل هیجان‌های منفی، تفکر خلاق، تفکر نقادانه، حل مسئله و تصمیم گیری که هر فردی اگر بخواهد در آینده کسب و کار خود موفق باشد باید این مهارت‌ها را کسب و تقویت کند.


این فعال حوزه اکوسیستم دانش‌بنیان ادامه داد: دو مهارت دیگر؛ مهارت شهروندی و حفظ محیط زیست به مهارت‌های ده گانه جدیدا اضافه شده که این نشانگر آن است که کاشت درخت و دوستدار محیط زیست بودن به چه اندازه در تعالی فرد و جامعه نقش آفرین است.


وی خاطرنشان کرد؛ حفظ محیط زیست مصداق‌های مختلفی دارد. اینکه هر فرد در کسب‌وکاری که فعالیت می‌کند، بتواند بجای مواد پلاستیکی حدالامکان از مواد کاغذی و مواد قابل بازیافت در تولیدات خود استفاده کند که این یک نوع مهارت است.